Sağlık bilgileri

Dexofen Nedir? Ne işe yarar?

Dexofen Nedir? Ne işe yarar?

Dexofen nedir ve ne işe yarar. Dexofen 25 mg ne için kullanılır. Dexofen muadili ve emziren anneler ve hamilelerde kullanımı ile bilgileri bulabilirsiniz. Dexofen 25mg ve 50 mg tabletler halinde satılan bir ilaçtır. Her iki dozaj versiyonu da aynı işe yarar. Etken madde olan deksketoprofen maddesi ağrı kesicisidir. Deksketoprofen içerin tüm ilaçlar gibi Deofen'de bir ağrı kesici ilaçtır.

Alerjik Rinit

Alerjik Rinit

Herhangi bir alerjen ile tetiklenen, en sık polenlere bağlı olarak görülür. Bu durum mevsimsel olmasını gerektirse de bir çok rinit yıl sürmektedir. Bu Evsel alerjenlerden kaynaklanmaktadır.

Mangonun faydaları

Mangonun faydaları

Mango; Anavatanı Hindistan olan tropikal bir meyvedir. mango meyvesi çiğ tüketilir ve lezzetli ve sağlıklı bir meyvedir. Meyvenin kedisinin yanı sıra kendisi kadar lezzetli olmasada çekirdeği de yenilebilir.

Hemşirelik

Hemşirelik

Hemşirelik, Doktor tarafından acil durumlar dışında yazılı olarak verilen tedavileri uygulamak, hastanın bakımını düzenlemek, denetlemek ve değerlendirmekle görevli ve yetkili sağlık çalışanıdır. Bireyin, ailenin ve toplumun sağlığını koruma ve geliştirmeye yardım eden, hastalık halinde iyileştirme ve rehabilitasyonuna katılan bir meslek grubudur. Hemşire ayrıca sağlık ekibinin tedavi edici ve

Jinekomasti Nedir? Jinekomasti Ameliyatı

Jinekomasti Nedir? Jinekomasti Ameliyatı

Jinekomasti; Erkeklerde meme büyümesidir. Erkekte kadın tipinde göğüs dokusu oluşması, yani erkeklerin göğüslerinin kadınsı bir hal almasıdır. Jinekomastinin bir çok nedeni olmakla birlikte; bazı ilaçların etkisiyle, hormonal dengesizlik sonucu, karaciğer rahatsızlıkları, siroz, uyuşturucu kullanımı, bazı kanser türlerinde ortaya çıkabilir.

Boyun ağrısı için 5 çözüm

Boyun ağrısı için 5 çözüm

Boyun ağrısı çeken genç hastaların sayısının artması, genellikle IT sektöründen servikal spondiloz veya Spondilit tanısı konmuştur.boyunun her iki tarafına uzanan ve omuz ağrısı, parmaklarda uyuşma, golfçü dirsek, Tenis dirsek ve Karpel tünel sendromu gibi semptomların bir takımı ile ilişkili bir boyun ağrısı olarak şikayetler artmaktadır. Bu yaygın olarak çift ezilme sendromu olarak da bilinir.

Sperm Sayımı Arttıran 7 Süper Gıda

Sperm Sayımı Arttıran 7 Süper Gıda

İşte, sperm sayısını arttırmak için geniş bir yelpazede sağlık faydaları olan 7 yiyecek: Ispanak, Muz, Kuşkonmaz, Brokoli, Nar, Çeviz ve Çinko zengin gıdalar....

Zerdeçal! Cildiniz için en iyisi

Zerdeçal! Cildiniz için en iyisi

Nemli, berrak ve muhteşem sağlıklı bir cilt, sağlıklı ve zengin gıdalarla elde edilebilir. Sebzeleri tüketimini artırarak; kahve, karbonhidrat, şeker ve işlenmiş gıdaları keserek, diyetinizde basit değişiklikler yaparak sağlayabileceğiniz güzellikte cilt, Zerdeçal gibi bazı büyük koruyucu baharatların da eklenmesiyle sağlanabilir. Ki bu da zerdeçalın bir çok faydalarından sadece biri.

Göz ve Kulak Damlalarının Kullanımı

Göz ve Kulak Damlalarının Kullanımı

Göz ve Kulak Damlalarının Kullanımı

Burun yoluyla ilaç kullanımı

Burun yoluyla ilaç kullanımı

Burun yoluyla ilaç kullanımı

Tüm doktorlar bir arada. Branşlarına göre doktorları bulun. Milli Sağlık Doktor bul ile 150.000 doktoru inceleyin.

ilaç rehberi

Sağlık Sektöründen haberler için millisaglik.com.

Sağlık biryaşam, etkin bir tedavi için kısa ama önemli sağlık bilgileri.