Sperm Sayımı Arttıran 7 Süper Gıda

İşte, sperm sayısını arttırmak için geniş bir yelpazede sağlık faydaları olan 7 yiyecek: Ispanak, Muz, Kuşkonmaz, Brokoli, Nar, Çeviz ve Çinko zengin gıdalar....

Sperm Sayımı Arttıran 7 Süper Gıda

Ispanak: Folik asit sağlıklı sperm gelişiminde hayati öneme sahiptir. Ispanak ve diğer yeşil yapraklı sebzeler bu vitaminin zengin bir kaynağıdır. Folat seviyeleriniz düşük olduğunda, hatalı biçimlendirilmiş sperm üretme şansınız artar. Bu, yumurtaya ulaşması ve koruyucu bariyerine nüfuz etmesi için zor bir zamana sahip olan spermlere yol açacaktır. Ayrıca, hatalı sperm kromozom anomalileri nedeniyle doğum kusurları için daha büyük bir faydası vardır.

Muz: Muz, vücudunuzun daha sağlıklı sperm üretmesine ve sperm verimliliğinizi artırmanıza yardımcı olan A, B1 ve C vitaminleriyle doludur. Bu tropikal meyve ayrıca Bromelain adı verilen nadir bir enzim içerir. Bu, sperm sayısını ve hareketliliğini de arttıran doğal bir anti-inflamatuar enzimdir.

Kuşkonmaz: Sperm sayısını arttırmak için bir başka yiyecek ise kuşkonmaz denilen yeşil sebzedir. C vitamini Süper yüksek, bu sperm üzerinde geniş bir yelpazede olumlu etkileri vardır. Testis hücrelerinizi korur ve serbest radikallerle savaşır, böylece sağlıklı ve daha büyük sperm üretimi sağlanır.

Brokoli: Kuşkonmaz dışında, folik asitle dolu bir başka yeşil sebze de brokoli'dir. B9 vitamini olarak da bilinen folik asit, kadınların gebe kalmasına yardımcı olduğu bilinmektedir ve şu anda erkek doğurganlığında önemli olarak daha fazla tanınmaktadır. Bir çalışmada, günlük olarak alan erkekler sperm sayısını % 70'e kadar artırdı.

Nar: Bu lezzetli meyve, sperm sayısını artırmak ve semen kalitesini artırmak için güçlü bir gıda olarak bilinir. Kan akışındaki serbest radikallerle savaşan antioksidanlarla doludur Bunlarla başedilmezse, spermi yok edebilir ve sperm sayınızı önemli ölçüde azaltabilirler. Nar suyu, doğurganlık arttırıcı olarak kullanıldığı için tarih boyunca kaydedilmiştir.

Ceviz: Taze ya da kuru hiç fark etmez cevizler, testislere kan akışını artırarak sperm hacmini ve üretimini artırmaya yardımcı olan omega-3 yağ asitleriyle doludur. Semen hacmini arttırdığı bilinen argininle de dolu. Başka bir kuruyemişin iki katı kadar antioksidan içerir ve kan akışınızdaki toksinlerle savaşmanıza yardımcı olur.

Çinko Zengin Gıdalar: Çinko bakımından zengin besinler arpa, kırmızı et, fasulye vb. İçerir. Çinko, sperm gelişiminde hayati bir rol oynar. Sağlıklı, güçlü semen üretimi sırasında mineral testislerde yüksek konsantrasyonlarda bulunur. Çok önemli olan çinko, mineralin eksiklikleri düşük sperm motilitesinden sorumludur. Çok fazla çinko alabileceğinizden not etmek önemlidir, bu nedenle alımınızı günde yaklaşık 15 mg'a ayarlamak zorunludur.