Zerdeçal! Cildiniz için en iyisi

Nemli, berrak ve muhteşem sağlıklı bir cilt, sağlıklı ve zengin gıdalarla elde edilebilir. Sebzeleri tüketimini artırarak; kahve, karbonhidrat, şeker ve işlenmiş gıdaları keserek, diyetinizde basit değişiklikler yaparak sağlayabileceğiniz güzellikte cilt, Zerdeçal gibi bazı büyük koruyucu baharatların da eklenmesiyle sağlanabilir. Ki bu da zerdeçalın bir çok faydalarından sadece biri.

Zerdeçal! Cildiniz için en iyisi

Cilt için Altın değerinde:

Zerdeçalın günlük yemeklerde birçok Asyalı tarafından kullanılan en iyi baharatlardan biri olduğu bilinir. Zerdeçal, lezzetinize zengin ve canlı bir portakal rengi  getirir. Ancak son yıllarda yapılan araştırmalar, zerdeçalın gizli kalmış faydalı doğasını göstermektedir. Hindistan'da  “altın tanrıça” olarak bilinir ve beş yüz yıldan uzun bir süredir, vücudun korunması için tıbbi bir bitki olarak kullanılmaktadır.

Modern bilimin araştırmalarındaki gelişmelerden bahsettiğimizde, yaşlanmaya, kırışıklara ve cildin temizlenmesine yardımcı olduğumuz görülmüştür. Hücre yenilenmesi ve cilt iyileşmesi için de büyük bir destek olduğu bulunmuştur. Hindistan'ın en iyi doğal sağlıklı güzelliği her yönden!

Anti-inflamatuar:

Zerdeçal, atalarımızın birçok yaraların tedavisinde kullanılan bir şey. Zerdeçal en doğal  anti inflamatuar maddelerden biridir. Geleneksel tıpta veya Ayurveda'da en iyi kan temizleyicilerden biri olarak kabul edilmiştir. Modern araştırmalar ayrıca, toksinlerin giderilmesine, yaraların şişmesini azaltmaya ve daha hızlı iyileşmelerine yardımcı olduğunu da keşfetmiştir. Sedef hastalığından akneye, egzamadan kesiklere ve yaralara kadar her zaman bahartlığınızın süper kahramanınız olabilir.

Cilde kan akışını iyileştirir:

İyi bir kardiyo vasküler aktivite, daha uzun ve daha mutlu yaşamanızı sağlar. Doğru ve sağlıklıysa cilde dolaşım, derideki tüm atık maddeleri temizler ve kızarmalarına yardımcı olur. Evet, zerdeçal cilde sağlıklı kan akışını destekliyor, dolaşımın artmasına neden oluyor. Zerdeçaldaki curcuminoidlerin, kan dolaşımını ve kan akışını daha iyi hale getirdiğini gösteren anti platelet aktiviteleri olduğu gösterilmiştir. Zerdeçalın klinik denemeleri, derideki mikro dolaşımı arttırdığı bulundu.

Zerdeçalı kullanmak için ilginç hint yemekleri yapmanıza gerek yok. Çok basit... Bir bardak ayrana yarım çay kaşığı zerdeçal ekleyerek muhteşem bir lezzet ve renk elde edin. 

İşte bahartlığın kralı : Zerdeçal