NOROGRIZOVIM Özel uyarılar ve önlemleri

NOROGRIZOVIM özel kullanım uyarıları ve önlemleri

NOROGRIZOVIM 1 gr 5 ampül

Ciddi B12vitamini eksikliğine bağlı megaloblastik anemi, anemi rezolüsyonu ile oluşan intraselüler potasyum değişimleri nedeniyle, bazen ölümcül olabilen trombositoz ve ciddi hipokalemi ile sonuçlanabilir. Bu nedenle B12vitamini ile tedavinin ilk dönemlerinde serum potasyum düzeylerinin izlenmesi tavsiye edilmektedir. Gerekli görüldüğü takdirde potasyum takviyesi yapılmalıdır.

B12vitamini eksikliği polisitemi vera belirtilerini baskılayabileceğinden, siyanokobalamin veya hidroksokobalamin ile tedavide bu durum açığa çıkabilecektir.

NOROGRİZOVİM tedavisi medulla spinalisin subakut dejenerasyonu semptomlarını maskeleyebileceğinden, medulla spinalisin subakut dejenerasyonu tam olarak teşhis edilmedikçe preparat kullanılmamalıdır.

Tiamin hidroklorür ihtiva eden, intravenöz veya intramüsküler kullanılan enjeksiyonluk çözeltiler alleıjik veya anafilaktik reaksiyonlara sebep olabilir. Bu nedenle, geçmişinde herhangi bir hassasiyeti olanlarda NOROGRİZOVİM kullanılmadan Önce çok dikkatli olunmalıdır.

Bu tıbbi ürün 3 mL’sinde 10 mg benzil alkol ihtiva eder. Prematüre bebeklere ve yeni doğanlara uygulanmaması gerekir. Bebeklerde ve 3 yaşma kadar olan çocuklarda toksik reaksiyonlara ve anafılaktoid reaksiyonlara sebebiyet verebilir.

Bu tıbbi ürün her 3 mL’sinde 1 mmol (23 mg)’den daha az sodyum ihtiva eder; yani esasında “sodyum içermez”.

NOROGRIZOVIM diğer ilaçlarla etkileşimi

NOROGRIZOVIM ile birlikte başka ilaçlarda kullanıyorsanız diğer ilaçlarla nasıl bir etkileşime girdiğini okuyun.

Bu prospektüste yer alan özel durumlar dışında bir özel durumunuz var ise eczacınıza ve doktorunuza bildirin.

NOROGRIZOVIM Kullananlar

NOROGRIZOVIM ilaç bilgileri

İlaç Fiyatı 16.01 TL
Barkodu 8699525757685
Reçete Normal reçeteli
Etken Madde Lidokain Hcl + Tiamin Hcl + Piridoksin Hcl + Hidroksokobalamin
İlaç Firması Deva Holding A.Ş.
Atc Kodu A11EX
Geri Ödeme Kodu A05374

İlaç Sınıfı

Sindirim Sistemi ve Metabolizma
Vitamin İlaçları
B Vitamini ve Kombinasyonları
B Vitamini Kompleksi ve Diğer Kombinasyonlar
NOROGRIZOVIM Kullananlar

Bu ilacın diğer doz ve formları

NOROGRIZOVIM 1 gr 5 ampül

NOROGRIZOVIM fiyatı, kullanım şekli, diğer özellikleri ve tedavi amacı ile kullanıldığı hastalıklar bakımından özellikleri NOROGRIZOVIM 1 gr 5 ampül için geçerlidir. NOROGRIZOVIM ilacının farklı dozaş ve formlardaki fiyatı, dozu ve iyi geldiği hastalıklar farklı olabilir.

Diğer NOROGRIZOVIM formları

Eşdeğer İlaçlar

NOROGRIZOVIM 1 gr 5 ampül
NEUROGRISEOVIT 1 gr 5 ampül

NOROGRIZOVIM muadilleri içerik bakımından ele alınmıştır. Farklı ilaçların farklı hastalıklarda farklı tedavi yöntemleri olabileceği gibi farklı yan etkileri de olabilir. Muadil ilaçlar hakkında daha fazla bilgi için ilaç kullanma kılavuzu, prospektüs ve kısa ürün bilgilerine bakın.

Tüm NOROGRIZOVIM muadilleri