JELGO nedir? Hangi hastalıklarda kullanılır?

JELGO nedir ve ne için kullanılır?

JELGO 50 G jel

JELGO JEL haricen kullanıma yönelik bir jeldir. 

Şişliği giderici (antiödematöz), iltihap giderici (anti-enflamatuvar) ve ağrı kesici (analjezik) özelliktedir. 100 gramında etken madde olarak 1 g essin; 5 g dietilamin salisilat ve yardımcı maddeler olarak; Lavanta yağı, portakal çiçeği yağı (neroli), karbomer (karbopol 980), makrogol-6-gliserol kaprilokaprat (softigen 767), EDTA disodyum, trometamol, izopropil alkol ve saf su içerir. Bir kutu JELGO JEL 50 gram olarak ambalajlanmıştır.

JELGO JEL travma sonucu oluşan ezik, çürük, burkulma (distorsiyon), kan toplanması (hematom) ve kiriş kılıfı yangısında (tendovaginit) durumlarında, omurga kemiğinin ağrılı durumlarında (servikal sendrom, sırt ağrısı, bel ağrısı [lumbago], siyatik), yüzeysel toplardamar iltihabı (tromboflebit) ve varisleşmiş damarlarda kullanılır.

JELGO nedir ve ne işe yarar bölümünden sonra mutlaka JELGO kullanmadan önce bölümünü okuyunuz.

JELGO Nasıl Kullanılır?

JELGO bilgileri ilaç üreticinin JELGO prospektüsünde yer verdiği bilgilerdir. Daha fazla bilgi için eczacınıza danışın. Bu sayfada JELGO ne işe yarar? ve JELGO nedir? sorularına cevap olarak JELGO prospektüsündeki yer alan JELGO 50 G jel Nedir ve ne işe yarar bölümünden alınmıştır.

JELGO Kullananlar

JELGO ilaç bilgileri

İlaç Fiyatı 13.68 TL
Barkodu 8699772340012
Reçete Normal reçeteli
Etken Madde Aessin + Dietilamin Salisilat
İlaç Firması Tripharma İlaç Sanayi ve Tic. A.Ş.
Atc Kodu M02AC
Geri Ödeme Kodu A16483

İlaç Sınıfı

Kas İskelet Sistemi
Vücut Yüzeyine Uygulanan Kas-Eklem Ağrısı İlaçları
Eklem ve Kas Ağrıları İçin Topikal İlaçlar
Salsilik Asit Türevleri
JELGO Kullananlar

Bu ilacın diğer doz ve formları

JELGO 50 G jel

JELGO fiyatı, kullanım şekli, diğer özellikleri ve tedavi amacı ile kullanıldığı hastalıklar bakımından özellikleri JELGO 50 G jel için geçerlidir. JELGO ilacının farklı dozaş ve formlardaki fiyatı, dozu ve iyi geldiği hastalıklar farklı olabilir.

Diğer JELGO formları

Eşdeğer İlaçlar

REPARIL 50 G jel
PREPAGEL 40 G jel
JELGO 50 G jel

JELGO muadilleri içerik bakımından ele alınmıştır. Farklı ilaçların farklı hastalıklarda farklı tedavi yöntemleri olabileceği gibi farklı yan etkileri de olabilir. Muadil ilaçlar hakkında daha fazla bilgi için ilaç kullanma kılavuzu, prospektüs ve kısa ürün bilgilerine bakın.

Tüm JELGO muadilleri