CORTAIR nedir? Hangi hastalıklarda kullanılır?

CORTAIR nedir ve ne için kullanılır?

CORTAIR 0.25 mg/ml nebulizasyon için tek dozluk inhilasyon süspansiyonu içeren flakon (20 flakon)

  • CORTAİR, glukokortikosteroid olarak adlandırılan budesonid etkin maddesini içeren ve iltihaplanmayı azaltmak için kullanılan ilaçlar grubuna dahildir.
  • Astımınız solunum yollarınızdaki iltihaplanmadan kaynaklanmaktadır. CORTAİR astımın tüm basamaklarında iltihabı gidermek, solunum yolunu genişletmek, hastalık belirtilerini
  • kontrol altına almak ve ağız yoluyla kullanılan steroid ihtiyacını azaltmak amacıyla kullanılır. Kronik tıkayıcı akciğer hastalığında (KOAH) tek başına kullanılması önerilmez.
  • CORTAİR 20 adet flakon içeren ambalajlarda kullanıma sunulmaktadır. Her flakon 2 ml beyaz-beyazımsı süspansiyon içermektedir. Her bir flakon tek kullanım içindir.
  • CORTAİR, nebülizatör (inhalasyon cihazı) yardımıyla solunmak içindir. Ağız parçası veya yüz maskesi yardımıyla nefes aldığınızda, ilaç nefesinizle birlikte akciğerlerinize kadar ulaşacaktır.

Düzenli olarak doktor tarafından reçete edildiği şekilde kullanılmalıdır. Ancak, CORTAİR başlamış akut astım atağınızı rahatlatmaz.

CORTAIR nedir ve ne işe yarar bölümünden sonra mutlaka CORTAIR kullanmadan önce bölümünü okuyunuz.

CORTAIR Nasıl Kullanılır?

CORTAIR bilgileri ilaç üreticinin CORTAIR prospektüsünde yer verdiği bilgilerdir. Daha fazla bilgi için eczacınıza danışın. Bu sayfada CORTAIR ne işe yarar? ve CORTAIR nedir? sorularına cevap olarak CORTAIR prospektüsündeki yer alan CORTAIR 0.25 mg/ml nebulizasyon için tek dozluk inhilasyon süspansiyonu içeren flakon (20 flakon) Nedir ve ne işe yarar bölümünden alınmıştır.

CORTAIR Kullananlar

CORTAIR ilaç bilgileri

İlaç Fiyatı 35.19 TL
Barkodu 8699844521158
Reçete Normal reçeteli
Etken Madde Budezonid
İlaç Firması Vem İlaç Sanayi Ve Ticaret Ltd. Şti
Atc Kodu R03BA02
Geri Ödeme Kodu A15980

İlaç Sınıfı

Solunum Sistemi
Solunum Sisteminde Tıkanma - Astım İlaçları
Diğer İnhalanlar (solukla içeri çekilen ilaçlar)
Glükokortikoidler
Budesonid
CORTAIR Kullananlar

Bu ilacın diğer doz ve formları

CORTAIR 0.50 mg/ml nebulizasyon için tek dozluk inhilasyon süspansiyonu içeren flakon (20 flakon)
CORTAIR 0.25 mg/ml nebulizasyon için tek dozluk inhilasyon süspansiyonu içeren flakon (20 flakon)

CORTAIR fiyatı, kullanım şekli, diğer özellikleri ve tedavi amacı ile kullanıldığı hastalıklar bakımından özellikleri CORTAIR 0.25 mg/ml nebulizasyon için tek dozluk inhilasyon süspansiyonu içeren flakon (20 flakon) için geçerlidir. CORTAIR ilacının farklı dozaş ve formlardaki fiyatı, dozu ve iyi geldiği hastalıklar farklı olabilir.

Diğer CORTAIR formları

Eşdeğer İlaçlar

RHINOCORT AQUA 50 mcg/doz 200 doz nazal sprey
PULMICORT 400 mcg 100 doz turbuhaler
PULMICORT 200 mcg 100 doz turbuhaler
PULMICORT 100 mcg 200 doz turbuhaler
PULMICORT 0.50 mg/ml nebulizer sus. 2ml 20 ampül

CORTAIR muadilleri içerik bakımından ele alınmıştır. Farklı ilaçların farklı hastalıklarda farklı tedavi yöntemleri olabileceği gibi farklı yan etkileri de olabilir. Muadil ilaçlar hakkında daha fazla bilgi için ilaç kullanma kılavuzu, prospektüs ve kısa ürün bilgilerine bakın.

Tüm CORTAIR muadilleri